Ürünler>Reçel, Marmelat, Bal

Reçel, Marmelat

SADECE MEYVE. GELENEKSEL. KATKISIZ. ANNEANNENİZİN EVİNDEKİ GİBİ.

Sofralık hoş kokulu mevsimlik meyvelerden yapılan Kilye reçel ve marmelatlar koruyucu ve katkı maddesi eklenmeden usulüne uygun geleneksel şekilde hazırlanır ve cam kavonozlarda pastörize edilir. Kilye Meyve ve Üzüm Kompostoları hazırlanırken, meyveler dallarından toplanarak şeker miktarı en azda tutularak -hoşaf,komposto- haline getiriliyor.

Kilye reçel ve marmelat çeşitleri; tek bağın ürünü aromalı üzüm çeşidinden hazırlanan Kilye Üzüm Reçeli, Cabernet Sauvignon üzümünden hazırlanan hiç şeker ilavesiz Üzüm Marmelatı yanısıra; Zeytin Reçeli, Ayva Reçeli, Sarı Kiraz Reçeli, Vişne Reçeli yine özel yöntemlerle Antakya usulü hazırlanan Domates Reçeli, Kabak Reçeli ve Ceviz Reçeli'dir.

ZEYTİN REÇELİ | Zeytin tanelerinin hasattan hemen sonra özel tasarlanmış bir makine ile dehidre edilerek acılarının alınması ile yapılıyor. Hiçbir şekilde tuz ile temas etmeyen zeytin taneleri, bu işlem ile saf rayihalarına yani kendi tadına kavuşuyor. Elde edilen zeytin meyvesinden şeker oranı en azda tutularak geleneksel yöntemlerle reçel yapılıyor.

KİLYE ÜZÜM MARMELATI |Tek bağın Cabernet Sauvignon üzümünün, hiç şeker ilave edilmeden belirli sabit bir ısıda suyunun çektirilmesiyle yapılıyor. Elde edilen ürün, üzümün tüm özelliklerini ve aromasını yansıtan, tanenli, mayhoş lezzete sahip, antioksidan değeri çok yüksek ayrıcalıklı bir Kilye ürünü.

KABAK REÇELİ | Tatlı kabak dilimleri Antakya usulünde sertleştirilerek, şeker orani en azda tutulmaya özen gösterilerek reçel elde edilir. Ayrıca saf damla sakızı eklenerek farklı bir aromaya sahip olması sağlanır.

DOMATES REÇELİ | Sert ve ufak yöreye özgü özel bir domates türü, çekirdekleri ayıklanarak, dilimlenir, Antakya usulü sertleştirilir, şeker oranı en azda tutulur, geleneksel yöntemlerle reçel elde edilir.

CEVİZ REÇELİ |Mayıs ayının ilk haftasında henüz kabukları sertleşmeden dallarından toplanan bebek cevizler, Antakya usulünde meyve sertleştirilir, şeker oranı en azda tutulur ve geleneksel yöntemlerle reçel elde edilir.

SARI KİRAZ REÇELİ |Mayıs ayında tek bahçeden hasat edilen sarı kirazlar, şeker orani en azda tutulmaya özen gösterilir ve reçel elde edilir.

ELMA MARMELATI | İyi(ekolojik tarım)tarım sertifikalı tek bahçenin elmaları özenle toplanır, elma püresi yapılır, şeker oranı en azda tutularak geleneksel yöntemlerle marmelat elde edilir.

AYVA MARMELATI | Eceabat’taki aile bağları çeveresindeki ayva ağaçlarındaki ayvalar Kasım ayında toplanır, küpler halinde kesilir, şeker oranı en azda tutularak geleneksel yöntemlerle marmelat elde edilir.

“Kahvaltılarında özel aromalı lezzet arayanlar, Kilye Bademli Zeytin Ezmesi sürülmüş ekşi mayalı köy ekmeği üzerine Kilye reçel veya marmelatlarını sürerek farklı bir lezzet deneyimi kazanabilirler. Kilye Üzüm Kompostoları, çocuklarına kutu meyve suyu içirmek istemeyen anneler için harika bir alternatif olabilir.”

 

BAL

BAL-ÇAM BALI |Gelibolu Yarımadası, Eceabat Kabatepe bölgesindeki çam ağaçları ile çevrili aile bağları Bozokbağ’ın komşusu arı kovanlarından toplanan katkısız doğal Süzme Çam Balı.

BAL-ÇİÇEK BALI |Karacabey ovasındaki, Camandıra Çiftliğinin elma bahçesindeki sabit arı kovanları mevsim boyunca yörede açan bütün çiçeklerden nektar toplar. Başlıca çiçekler ise; elma, armut, akasya, ıhlamur, iğde, faselya ve papatya olarak sayılabilir.

Kilye Çam Balı ve Süzme Çiçek Balı tamamen doğaldır ve analizleri tam olarak yapılmıştır.

 

 

b

 

 

ba

shop.kilye.com.tr